Wybierz ligę

Aktualności

01 MAR 2016

EXTRALIGA START

  Ogólnopolska Liga Szóstek to projekt, który zawitał również do Łomży. Pomysł „ALPN” oraz „HALPN” jako profesjonalna formuła amatorskich rozgrywek piłkarskich w Łomży z każdym rokiem rozwijał się by w 2016r wejść do grona elitarnych rozgrywek ogólnopolskich w których zmagają się amatorzy gry w piłkę nożną pod wspólną nazwą EXTRALIGA.

W naszym mieście w pierwszej rundzie jesienią, wzięło udział 6 drużyn. Na zakończenie rundy jesiennej  na trawie po wielu tygodniach zmagań uruchomiliśmy pierwszą w Łomży amatorską ligę halową w piłce nożnej. Dzięki zaangażowaniu wzięło w niej udział 8 ekip z Łomży i okolic. Od kwietnia chcemy by w tym święcie piłki nożnej dla amatorów wzięło udział znacznie więcej drużyn. ALPN to inicjatywa, która wspólnymi siłami pasjonatów i zapaleńców, powstała w 2010r i od tamtej pory wciąż się rozwijała promując miasto Łomża na arenie województwa podlaskiego Wojewódzki Turniej Mistrzów Amatorskich Lig Piłkarskich oraz w turniejach rangi ogólnopolskiej ORLIK Polska 2015. Od grudnia 2015r została objęta patronatem honorowym Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Jej uczestnicy to, ludzie którzy z sercem poświęcają swój czas na uprawianie sportu. Jest to inicjatywa skupiająca ludzi z różnych warstw społecznych od uczniów i studentów, przez pracowników fizycznych, właścicieli firm czy pracowników administracji państwowej i wymiaru sprawiedliwości. Ludzi młodych w wieku 16lat jak i osoby dorosłe ponad 50-cio letnie. Na boisku wszyscy są sobie równi, znikają wszelkie podziały, a wszystkich łączy piłka.

O naszych dokonaniach można przeczytać w prasie i zobaczyć relację w telewizji czy w radio za sprawą sukcesów drużyn reprezentujących ALPN na arenie Województwa Podlaskiego w różnych turniejach. Nasi przedstawiciele trzykrotnie z rzędu zdobywali Mistrzostwo Województwa Podlaskiego w prestiżowym turnieju WTMALP, 2 i 3 miejsce w finałach eliminacji ORLIK Polska w 2015r, 4 miejsce w turnieju wojewódzkim LZS w Choroszczy, natomiast w turnieju w ramach Halowego Pucharu Polski drużyn amatorskich zajęliśmy drugie i trzecie miejsce.

Od Kwietnia formuła rozgrywek będzie wyglądała jeszcze ciekawiej gdyż, drużyny będą rywalizowały ze sobą w formacie mecz i rewanż, najlepsze z nich będą brały udział w WTMALP, Orlik Polska, HPP Podlasia oraz w Turnieju Mistrzów w EXTRALIDZE z której to zostanie wyłoniona Reprezentacja Polski. Cotygodniowe zmagania od kwietnia do listopada z przerwą wakacyjną oraz liga halowa to niemalże 100% czasu na zdrową rywalizację w duchu Fair Play.

Przy współpracy z Polską Federacją Futbolu Sześcioosobowego, która również jest oficjalnym patronem rozgrywek, ALPN będzie nadal dynamicznie się rozwijała.  PFFS to bardzo mocny partner w rozwoju sportu w naszym mieście. Jej głównym działaniem jest nadzór nad prawidłowością przebiegu całego sezonu, budowa Reprezentacji Miast oraz Reprezentacji Polski Futbolu Sześcioosobowego. Nasza narodowa Reprezentacja „szóstkowiczów” składać będzie się wyłącznie z amatorów nie uprawiających piłki nożnej w klubach, a co za tym idzie nie zrzeszonych w rozgrywkach PZPN i rywalizować będzie na amatorskiej arenie międzynarodowej.

 

 

Nie czekaj zgłoś swoją drużynę już dziś!

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto